testowy wpis
czwartek, 16 maja 2024

Uprawa różaneczników i azalii

Poparzenia słoneczne

środa, 15 lipca 2015

Bardzo częstym

więcej

Królewskie Rododendrony

środa, 1 lipca 2015

Najciekawsze odmian fińskiej hodowli posłużyły do kolejnych krzyżówek prowadzonych od kilkunastu lat w naszym gospodarstwie .Królewska seria różaneczników to nowe, wyhodowane w naszej szkółce odmiany, charakteryzujące się przede wszystkim wysoką mrozoodpornością, sięgającą 30oC oraz niezwykle obfitym kwitnieniem. Poniżej opisy odmian które należą do Królewskich Rododendronów.!!

więcej

Ochrona przed chorobami i szkodnikami

wtorek, 23 czerwca 2015

Jakie warunki zapewnić różanecznikom, by dostarczały wielu przyjemnych wrażeń oglądającym ich niezwykle bogate kwitnienie?

więcej

Sadzenie

wtorek, 23 czerwca 2015

Najlepszym terminem do sadzenia różaneczników jest wiosna i jesień. Różaneczniki można sadzić również latem, pamiętając o odpowiednim podlewaniu lub zimą, w czasie kiedy nie występują mrozy.

więcej

Pochodzenie

wtorek, 23 czerwca 2015

Różanecznik (Rhododendron) to bez wątpienia jeden z najbardziej efektownych krzewów w naszych ogrodach. Od wielu lat cieszą się one ogromną popularnością w krajach Europy Zachodniej, ale odmiany odpowiednie do warunków klimatycznych Europy Środkowej podbijają również polskie rynki.

więcej

Gatunki i Odmiany

niedziela, 21 czerwca 2015

Właściwy dobór odmian różanecznika do nasadzeń w warunkach klimatycznych Polski to klucz do osiągnięcia sukcesu w uprawie tych pięknych krzewów. Większość przydatnych do nasadzeń w Polsce, to mieszańce z różanecznikiem fioletowym (Rh. catawbiense), jakuszimańskim (Rh. yakushimanum), rozesłanym (Rh. forrestii var. repens) lub z różanecznikiem Williams'a (Rh. williamsianum).

więcej

Kontakt

Zadaj pytanie

przewiń do góry