Informacje, ciekawostki, nowości

Inne zastosowania

czwartek, 16 lipca 2015

Różaneczniki to nie tylko atrakcyjne pod względem dekoracyjnym krzewy. Z kwiatów i liści pozyskuje się także olejki eteryczne wykorzystywane do wyrobu perfum oraz zawierające liczne związki lecznicze.

więcej

Królewskie Rododendrony

środa, 1 lipca 2015

Najciekawsze odmian fińskiej hodowli posłużyły do kolejnych krzyżówek prowadzonych od kilkunastu lat w naszym gospodarstwie .Królewska seria różaneczników to nowe, wyhodowane w naszej szkółce odmiany, charakteryzujące się przede wszystkim wysoką mrozoodpornością, sięgającą 30oC oraz niezwykle obfitym kwitnieniem. Poniżej opisy odmian które należą do Królewskich Rododendronów.!!

więcej

Pochodzenie

wtorek, 23 czerwca 2015

Różanecznik (Rhododendron) to bez wątpienia jeden z najbardziej efektownych krzewów w naszych ogrodach. Od wielu lat cieszą się one ogromną popularnością w krajach Europy Zachodniej, ale odmiany odpowiednie do warunków klimatycznych Europy Środkowej podbijają również polskie rynki.

więcej

Gatunki i Odmiany

niedziela, 21 czerwca 2015

Właściwy dobór odmian różanecznika do nasadzeń w warunkach klimatycznych Polski to klucz do osiągnięcia sukcesu w uprawie tych pięknych krzewów. Większość przydatnych do nasadzeń w Polsce, to mieszańce z różanecznikiem fioletowym (Rh. catawbiense), jakuszimańskim (Rh. yakushimanum), rozesłanym (Rh. forrestii var. repens) lub z różanecznikiem Williams'a (Rh. williamsianum).

więcej

Walory i zastosowania

sobota, 20 czerwca 2015

Ogród, w którym rosną różaneczniki to ogród mieniący się feerią rozmaitych barw. Bogactwo kolorystyki kwiatów jaką oferują nam te krzewy daje miłośnikom ogrodów możliwość dowolnej zabawy kolorem i tworzenia różnorodnych kompozycji.

więcej

Wątki kulturowe

czwartek, 18 czerwca 2015

"2 Czerwiec 1919 … Usiadłem aby go namalować (najcudowniejszy i najbardziej imponujący różanecznik jaki kiedykolwiek widziałem - ogromny, znakomity, z karbowanymi liśćmi i wspaniałymi, białymi trąbkami żółto nakrapianymi w środku- on sam w sobie był wart całej podróży tu na górę)…"

więcej

Kontakt

Zadaj pytanie

przewiń do góry